Faydalı Pratik Bilgiler | Bilgisiz Kalma

1930-1939 Modası

  • Mayıs 31, 2022
  • 2 min read
1930-1939 Modası
1930-1939 Modası

1930-1939 Modası

Kadın Giyim

1920’ler 1930’lara dönerken, kadın modası önceki on yılın çocuksu görünümünden otuzlu yılların kadınsı siluetine yumuşak bir şekilde evrildi. Etek boyları ayak bileği uzunluğuna indi ve bel çizgileri doğal boyuna döndü.

1920’lerin sadeliği kıvrımlardan arınmış çuval benzeri bir siluet yaratırken, otuzlu yılların başlarındaki basit çizgiler bu kıvrımları kucaklayarak yumuşak, kadınsı bir siluete dönüştü.1930’ların başında, modaya uygun siluet, genişleyen omuzları ve yumuşak dalgalı kısa saçlı ve ayak bileğinde hafifçe dışa doğru genişleyen etekler giyiliyordu.Abartılı omuzlu takımlar veya elbiseler 1930’ların modasının ayırt edici özelliğiydi ve dolgu, kumaş katmanları veya diğer süslemelerle değişik hava katılmıştı.

Erkek Modası

Resmi günler ve iş için takım elbise hala giyilirken, örme kazaklar ve yumuşak yakalı gömlekler gibi gündelik giysiler stiller gün içinde giderek daha popüler hale geldi. Kravat bile zorunlu değildi.

Erkek modası, mevcut olandan çok eksik olanla tanımlanır hale geldi. Erkek modası daha az resmi olmaya devam etti.

Çocuk Giyim

1930’larda çocuk giyimi 1920’lerde olduğu gibi devam etti. Ancak kadın giyiminde olduğu gibi kız elbiselerinde de doğal belin geri dönüşü görüldü. Pamuk ve muslin elbiseler için popüler kumaşlardı ve süslemeler nakış, biye ve fırfırlardan oluşuyordu.Elbiseler düz veya desenli malzemeden yapılabilirdi.
Genç kızlar dizlerinin hemen üstüne düşen daha uzun elbiseler giyiyorlardı.

Denizci kıyafetleri ve elbiseleri, hem genç erkek hem de kız çocukları için, özellikle de genç erkekler için popüler bir stil olmaya devam etti. Küçük bir erkek çocuğun, genç erkek çocuklarla birlikte şort mu yoksa uzun pantolon mu giyeceğini yaş belirlemeye devam etti. kadife şort ve pamuklu gömlek giyiliyordu. Erkek çocukların kıyafetleri, yaşlandıkça büyük ölçüde yetişkin erkek giyimini alıyordu, daha büyük erkekler tarafından yün takım elbise giyildi.

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *