Faydalı Pratik Bilgiler | Bilgisiz Kalma

Aile Bilgisi – Aile Olmak

  • Ocak 5, 2023
  • 2 min read
Aile Bilgisi – Aile Olmak

İnsanların yuvasına ev diyoruz. Anne, baba ve çocuklardan meydana gelen aile dediğimiz en küçük insan topluluğu bu evde yaşar, Evin de kendine göre bir düzeni, yapılacak çeşitli işleri vardır. Bunların hepsini kadınlar yapmaz. Erkekler de bu çatı altında kendilerine düşen işleri üzerlerine alırlar; baba ve çocuklar annenin yardımcısı olurlar.

Bugün ailenin küçüğü olan sizler, yarın büyüyecek, yeni bir aile kuracak, yeni bir ev açacaksınız, Bu evin rahat, ailenin başarılı ve mesut olması için de Aile Bilgisi size kılavuz olacaktır, Bu, sizin için olduğu kadar millet ve memleket bakımından da önemlidir. Çünkü, mesut ve sağlıklı ailelerden

meydana gelen milletler kuvvetli ve başarılı olur.

Sağlıklı ve mesut yaşama yollarım öğretecektir. Sağlığınım korumak için vücudunuzun gelişmesine yarayacak besinleri tanıyınız, onları en iyi şekilde kullanmayı öğreniniz. Sizi içinde barındıran evinizi seviniz, onu rahat

temiz ve güzel bir yuva haline getirmeyi biliniz. Büyüklerinize karşı saygılı olunuz. Küçüklerinizi sevip koruyunuz. Kendi işlerinizi kendiniz yapmaya alışınız, Kısacası tam bir insan olunuz.

Siz tarih boyunca bütün dünya milletlerine örnek ve önder olmuş bir milletin çocuklarısınız, Atalarımız gibi temiz, sağlam, başarılı ve geçimli birer insan olunuz.

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *