Faydalı Pratik Bilgiler | Bilgisiz Kalma

Doğal Taşlar Ve Anlamları

  • Ocak 3, 2024
  • 13 min read
Doğal Taşlar Ve Anlamları


Aytaşı – Moonstone (Dengeleyici Taşı)

Aytaşı, tokluk hissi verir. Yakut taşı ile kullanıldığı zaman duygular üzerinde bir sinerji oluşturur.

Azurit Taşı- Azurite (Mutluluk Taşı)

Azurit Taşı, duyguların güçlenmesinde, aşk duygusunun büyümesinde ve psikolojik açıdan duygulara pozitif yükleme yaparak yardımcı olur. İnsan vücudundaki organalrın sistematik çalışmasında, Migren ve Vertigo rahatsızlıkların da yardımcı olur.
Bronzit Taşı– BRONZITE ( Nezaket Taşı)

Bronzit taşı, kesinlik ve kontrol sağlar. Kendi hareketlerimizi kontrol etmeye teşvik eder ve hayatımızda istediğimiz şeyden emin olmamızı sağlar. Bronzit stres azaltır, el ve ayak ısıtır, sindirime yardımcı olur ve sağlıklı böbrek fonksiyonlarını destekler.

Barit Taşı– BARITE (Enerji Sabitleyici Taş)
Barit taşı, temizleyici görevini üstlenir. Vücuttaki enerji düzeyini sabitler.

Çeroit Taşı – CHAROITE (Ruhu Arındıran Taş)
Çeroit Taşı, mor renkli ışık yaydığından dolayı bedeni ve ruhu kötü duygulardan arındırır. Yaydığı mor ışık sayesinde panikatak ya da psikolojik sorunların giderilmesinde yardımcı olur. Kunzit taşı ile beraber pozitif sinerji oluşturur.

DİASPOR Taşı– ZULTANIT Sakinleştirici Taş
Diaspor Taşı, metafiziksel özelliklere sahiptir. Stresten korur ve stres anında sakinleşmenize yardımcı olur. İş hayatında mantıklı düşünmeyi ve size özgüven vererek kariyerinizi tamamlamanıza yardımcı olur. Sadece Türkiye’de bulunur

DIOPSIT Taşı– DIOPSIDE Denge Ve Sağlık Taşı
Diopsit Taşı, denge ve sağlığı simgeler. Yaydığı enerji ile kafatası ve kuyruk kemiği arasındaki omurların düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Kalbi şarj etme özelliğine sahiptir.

Dumanlı Kuvars – Smoky Quartz Rüya Taşı
Dumanlı Kuvars, doğanın ve kainatın enerjisini bize iletir. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal güç sağlar. Rüyaları berraklaştırma etkisi vardır.

Dumortierit Taşı– Zeka Geliştiren Taş
Dumortierit Taşı, hafızayı güçlendirme özelliğine sahiptir. Unutkanlığın giderilmesinde yardımcı olur. Öğrenmeyi kolaylaştırır ve Mavi Safir taşı ile kullanıldığında etkisini artırır.

Florit Taşı_ Fluorite Enerji Koruyan Taş
Florit Taşı, dengeleyici etkisiyle vücuttaki enerjinizi korumaya yardımcı olur. İçerdiği Ca (Kalsiyum) ile kemikler ve dişler üzerinde etki göstermektedir. Baş dönmesine karşı etkilidir.

Fuksit Taşı– Fuchsite Rahatlatıcı Taş
Fuksit Taşı, baş ağrılarına iyi geldiği gibi baş dönmesi ve sersemlemeye karşı da etkilidir. Mental enerjiyi güçlendirir, psikolojik açıdan verdiği enerji ile rahatlamanıza yardımcı olur.

Galen Taşı– Galena Bilinçaltı Taşı
Galen Taşı, sahip olduğu enerji ile ruhsal ve bedensel rahatsızların giderilmesine ve bilinçaltını temizlemeye yardımcı olur. Labrodorit taşı ile uyumlu bir şekilde vücuda faydalı olur.
Gamet Taşı – Garnet Lal – Güç Taşı
Gamet Taşı, duygusal anlamda güç verirken vücutta kan basıncını dengeler ve organların düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Güneş Taşı – Sunstone – Liderlik Taşı
Güneş Taşı, özgürlüğün simgesidir. Kişisel gücün boşa harcanmasını sağlar. Vereceği enerji ile liderlik duygusunu harekete geçirirç Güneş Taşı “Yang” dengesini, Aytaşı “Yin” dengesini sağlar.

Havlit – Howlite – Stres Taşı
Havlit Taşı, stresli durumarda sakinleşmenize, saplantılardan ve geçmiş yaşamınızın etkisinden kurtulmanıza yardımcı olur. Öfke ve kızgınlığı engeller engellerin aşılmasında yardımcı olur.

Heliodor – Helyolit Yaşam – Taşı

Heliodor Taşı, yaşama sevincini artırır. Yaymış olduğu titreşimle mooton duyguarın canlanmasına ve Gastiritin giderilmesine yardımcı olur.

Hematit – Hematite ( Eklem Taşı)
Hematit Taşı, vücut ve vücüt çevresindeki enerjiyi düzenler. Eklem ağrısı ve romatizmal rahatsızlığında tedavi edici özelliğini iletken olmasından dolayı kazanmıştır. Kişinin kendisi ile barışık olmasını sağlar.

Hemimorfit – Hemimorphite – Empati Taşı

Hemimorfit Taşı, empati duygusunu güçlendirir ve mantıklı düşünmenizi sağlar. Karşınızdaki kişileri anlamanıza ve beyin – vücut dengesinin uyum içinde çalışmasına yardımcı olur.
Hımalaya – Halite – Tedavi Taşı
Himalaya Tuzu, temizlik ve şeffaflık taşıdır. Havadaki toz ve plazmaları toplama özelliğine sahiptir Astım ve bronşit hastalıklarında tedavi edici özelliği vardır.

İnci Taşı – Pearl – Kalsiyum Taşı
İnci, aynı dişlerimiz ve kemiklerimiz gibi kalsiyumdan (Ca) oluşur. Besinlerle aldığımız kalsiyumun vücudumuz tarafından yeterli bir şekilde kullanılmasını sağlar. Kemik ağrıları, kronik baş ağrıları ve migrende de etkilidir.

Jasper Taşı – Yaşam Gücü Taşı

Jamper Taşı, enerjisi ile yaşam gücünü yükseltir. Karaciğeri tedavi etmeye yardımcı olur. En önemli özelliği ise inandırıcılık kabiliyetinin kazanmasında fayda sağlar. Erkekelrde, erkeksi özellikleri artırır ve hormansal dengeyi sağlar.

Kalsedon – Chalsedony – Dnege Taşı

Kalsedon Taşı, strese karşı etkilidir. Güç ve enerji dengesini sağlar. Denge taşı olarak bilinen bu taş, mavi ışık yaygınlığından dolayı beyin enerjisini yükseltir.

Kalsit – Calcite – Konsantrasyon Taşı)
Kalsit Taşı, beyin ve bilinçaltındaki kötü düşleri temizler. Konsantrasyonu artırmaya yardımcı olur. Genellikle öğrencilere tavsiye edilir. Rahatlama duygusunu artırır.

Kan Taşı, artırıcı özeliğine sahip olmakla beraber vücuttaki hastalıkların ve negatif elektriğin atılmasına da yardımcı olur. Kan seviyesini dengeler ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Kan Taşı – Heliotrope – Arıtıcı Taş
Kan Taşı, artırıcı özelliğine sahip olmakla beraber vücuttaki hastalıkları ve negatif elektriğin atılmasına da yardımcı olur. Kan seviyesini dengeler ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Kaplan Gözü Taşı – Tiger Eye (Kuvvet Taşı)
Kaptan Gözü Taşı, boyun, migren ağrıları için yardımcı olur. Bilinçaltı temizlenmesinde katalizör görevini üstlenir. Bütün organların uyum içinde çalışmasına yardımcı olur. Yaşama gücü, canlılık ve dayanma gücü sağlar.

Kyanit – Kyanite – Rüya Taşı
Kaynit Taşı, yüksek titreşim yatma özelliğine sahiptir. Enerjinizi tazelemenize, uyku düzenininzi sağlamanıza ve güzel rüyalar görmenize yardımcı olur.

Kehribar Taşı – Amber – Organik Şifa Taşı
Kehribar Taşı, sağlık açısından büyük öneme sahip organik meteryaldir. Tiroidlerin düzene girmesinde ve bebeklerin ağrılı diş çıkarma zamanlarında oldukça etkilidir. Bin yıldan beri insanlar kehribarı ağrı kesici olarak kullanmıştır.

Kristal Kuvars – Crystal Quartz – Enerji Taşı

Kristal Kuvars Taşı, çevrede oluşan negatif enerjiyi dağıtır. Pozitif enerjiyi ve radyasyonu toplar. 6. hissi, sevgi ve şefkat duygularını güçlendirir. Göz için şifalıdır.

Krizokol – Chrysocolla _ Uyum Taşı
Krizokol Taşı, çiftler arasındaki enerjiyi dengeler. Uyum sorununu çözmeye yardımcı olur. İçerdiği bakırdan dolayı iletkenlik özelliği ile negatif elektriğin boşaltılmasına yardımcı olur.

Kunzit Taşı – Kunzite – Aşk Taşı
Kunzit Taşı, renginden dolayı insana sakinlik ve rahatlama duygusu kazandırır. İçerdiği elementler sayesinde sigarayı bırakmanızda yardımcı olur. Zümrütle beraber kullanılırsa enerjisi artar. Çifler arasındaki monotonlaşmış aşk duygusunu canlandırır.

Labradorit Taşı – Labrodorite – Adaptasyon Taşı
Labradoit Taşı, çevrenizdeki ve bedendeki negatif elektriği toplayarak yaşadığınız ortama ya da çalıştığınız ortama adapte olmanızı sağlar. Gizli kalmış yetenekleri uyandırır. Algılamayı artırır.

Lapis Taşı – Lapis Lazuli – Zihinsel Temizlik Taşı
Lapis Taşı, psikolojik tdavilerde yardımcı olur. Kolay öğrenme ve öğretmede konuşma güzelliği vererek etkili olur. Kaygıyı azaltır ve canlılık verir.

Larimar Taşı – Rahatlatıcı Taş

Larimar Taşı, stres ve tansiyon üzerinde etkisi olan, bedene rahatlık veren bir taştır. Sakinleştirmeyi sağlar aynı zamanda gerçek Turkuaz taşıyla stres ve tansiyon üzerinde daha etkili olur.

Malakit – Malachite – Enerji Taşı
Malakit Taşı, vücuttaki ağrıların giderilmesine yardımcı olur. İhtiva ettiği bakır iletkeninden dolayı belendeki negatif elektrik temizliğine katkı sağlar. Korku ve heyecanı gidererek, caseret ve istekliği artırır.

Mercan – Coral – Karanlık Taşı
Mercan Taşı, ev ve ailelerdeki olumsuzlukları ve olumsuz enerjiji ortadan kaldırır. Kararlılık sağlar ve konsantrasyon eksikliğini ve dalağı kuvvetlendirir.

Moldavit Taşı – Moldavite -Hayat Taşı
Moldavit Taşı, yüksek enerjiye sahiptir. Sağlık ve kişisel olgunluk üzerinde etkilidir. Ruhsal ve duygusal sakinleştirici özelliği vardır.

Obsidyen Taşı – Obsidian – Koruyucu Taş

Obsidyen Taşı, dengeleyici özelliğe sahiptir. Vücuttaki enerji dengesini ve ilişkiler arasındaki dengesizliği düzeltmeye yardımcı olur. Koruyucu özelliği ile dışardan gelen negatif elektriğe set oluşturur.

Necef Taşı Mucize Taşı
Necef Taşı, her türlü negatif enerjiyi içine hapsetme özelliğine sahip olduğu için bedeni ve zihni korur. Sindirim ve kan dolaşımı sistemini sağlıklı tutar. Dağ kristali de denilen bu taşın, oluşum koşulları nedeniyle insana ferahlık ve huzur verdiği bilinmektedir.

Oltu Taşı – Jet – Sabır Taşı
Oltu Taşı, içerdiği m,ineral ve elementlerle güç dengesini sağlar. Nörtleşme özelliğindendolayı vücuttaki negatif elektriği nötr hale getirir. Kehribar ile kullanıldığında çok faydalı olabilir. Bunun yanında özellikle gerginlik giderici ve sabır verici etkiye de sahiptir.

Oniks Taşı – Onyx – Sağlık Taşı
Oniks taşı, sahip olduğu enerjisi ile hastalıklara karşı enerji tazeler ve vücudun direnç kazanmasına yardımcı olur.Odaklanma güçlüğü çeken kişilerin konsantrasyonuna olumlu etki sağladığı bilinmektedir. Kadın erkek ilişkisinde dengeleyici etki gösterir.

Pembe Kuvars Taşı – Pink Quartz – Sevgi Taşı

Pembe Kuvars Taşı, kalbi hastalık ve travmalara karşı korur. Mutluluk duygusu verir. Ametist ile uyumlu kullanıldığı zaman enerjiyi artırır. Ve aşk duygusunu güçlendirir.

Pirit Taşı- Pyrite – Demir taşı
pirit Taşı, erkeksi güçlere destekçi konumundadır. Vücuttaki mikroplara karşı savaşma direncini artırır. Demir ihtiva etmesiyle iletkenlik özelliği vardır. Bu özellikle ağrı ve sızıların giderilmesinde yardımcı olur.

Rodokrozit Taşı – Rhodochrosite – Aura Taşı
Rodokrozit Taşı, stres ile oluşmuş hastalıkların giderilmesinde yardımcı olur. Aurayı temizler. Duygusal kırılmalara ve panikatağa karşı etkilidir.

Rodonit Taşı – Rhodonite – Detoks Taşı
Rodonit Taşı, kilo vermenizde yardımcı olur. Vücutta detoks etkisi yaparak toksinlerden temizlenmenize ve duygusal anlamda güçlenmenizi sağlar.

Rutilli Kuvars Taşı – Rutileted Quartz
Rutil Kuvars Taşı, hastalık anında hızlı iyileşmenize yardımcı olur. Saçların dökülmesini engeller ve sağlıklı büyümesine yardımcı olur. Telepati ve sezgiler üzerinde etkisi vardır.
Safir Taşı – Sapphire – İletişim Taşı

Safir Taşı, baş ağrısı, Vetigo, kulak ağrısı gibi hastalıkalra karşı korur ve beyinin kötü düşüncelerinden arınmasına yardımcı olur. Çakra kanallarını aktifleştirme özelliğine sahiptir. İletişim problemlerinde yardımcı olur.

Sedef Taşı- Mother Of Pearl – Bereket Taşı
Sedef Taşı, bereket, güç ve cesaret taşıdır. Toprak enerjisini çekip vücuda vererek dinçlik oluşturur. Bedeni toksinlerden temizler. Kan yapımına, karaciğer, dalak, böbrek, mide, bağırsak ve mesane hastalıkalrının iyileşmesine yardımcı olur. Hormon sistemini dengeler.

Selenit Taşı – Selenite – Temizleyici Taş
Selenit Taşı, aurayı temizleme özelliği vardır. Vücuttaki ve başka birisinden gelen kötü enerjiye karşı kalkan görevindedir. Enerjiyi dengelemede yardımcı olur.

Sitrin Taşı – Citrine – Para Taşı
Sitrin Taşı, metabolizmeyı hızlandırır ve kilo vermede yardımcı olur. Enerji eksikliğinde tamamlayıcı roldedir. Sarı renginden dolayı zenginliği ifade eder.


Sodalit Taşı – Sodalite – Mantık Taşı
Sodalit Taşı, mantık, akıl ve nirvana taşıdır. Kan basıncını dengeler ve duygualrın paylaşımına yardımcı olur. Beyin gücünü artırır.


Spinel Taşı – Umut Taşı
Spinel Taşı, hastalıkalra ve travmalara karşı etkilidir. Negatif düşünceleri yok eder. Vücudu deşarj etme özelliği vardır. Özgüven duygusunu güçlendirir.


Terahertz Taşı – Titreşim Taşı
Terahertz Taşı, görüntüsüyle Hematit Taşını da, kimyasal olarak faklı özelliklere sahip olan bu taş saniyede 112 milyon titreşim yayarak vücutta enerjisini yitirmiş hücreler ve randımanlı çalışmayan organalr üzerinde etkilidir.

Tenzanit Taşı – Tenzanite – Dengeleyici Taş
Tenzanit Taşı, tiroidler üzerinde etkilidir. Adrenalin hormonunu dengeler. Kalp ve beyin enerjisini düzene sokmada yardımcı olur.

Topaz Taşı – Neşe Taşı
Topaz Taşı, pozitif enerji yüklemesi yapar. Kötü enerjiye karşı kalkan görevini üstlenir. Mavi Topaz, boppaz rahatsızlıklarına ve fazla çalışan troidler üzerinde etkilidir. Cesaret, neşe ve hoşnutluk duygularını kuvvetlendirir.

Turkuaz Taşı – Turquoise – İnanaç Taşı
Turkuaz Taşı, kandaki oksijen miktarını dengeler ve yaşam gücünü yükseltir. Tansiyon dengeleyici özelliği vardır. Başarı ve inanç duygusu verir.

Turmalin Taşı – Tourmaline – Odaklanma Taşı
Turmalin Taşı, kalbi destekler, kanı toksinlerden arındırma özelliği vardır. Kişiyi amaçlarına odaklar. Duygusal iniş çıkışları dengeler. Konsantrasyonu ve sezgileri arıtıcı etkileri bilinmektedir.

Unakit Taşı – Unakite – Hoşgörü Taşı
Unakit Taşı, kalp rahatsızlıklarında ve kanser edavisinde iyileşme sürecini hızlandırır. Enerjisi ile kaybedilen enerjiyi dengeleyerek organalrın sistematik bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Hoşgörülü olmanıza katkı sağlar.

Vanadinit Taşı – Vanadinite – Güç Taşı
Vanadinit Taşı, hormonlar üzerinde etkilidir. Enerjisi ile hormonsal gücü artırmada yardımcı olur. Düşünce ile zeka arasında oluşabilecek boşluk alanları doldurabilir. Başarı ve gücü temsil ettiğine inanır.

Varisit Taşı – Variscite – Cesaret Taşı

Varisit Taşı, kullanan kişiye cesaret verir. Özgüvenini kazanmasını sağlar. Kalp ve duygular üzerinde bütünleyici etki sağlar. Stres üzerinde de etkisi vardır. Kalp gözünü açan ve sizi kötü anlarda etkileyecek durumlarda rahatlamanıza yardımcı olur.

Yakut Taşı – Ruby – Yaşam Gücü Taşı

Yakut Taşı, insan vücudundaki Chi enerjisini ortaya çıkartır. Çıkarttığı enerji ile organalrın sistemli ve sağlıklı çalışmasında yardımcı olur. Yaşamdan zevk almayı sağlar. İnanç ve yardımseverlik sağlar.

Yeşim Taşı – Jade – iyileştirici Taş
Yeşim Taşı, genellikle kalp ve vücuttaki genel sağlık durumu üzerinde etki gösterir. Eklem ve kaslar üzerinde etkilidir. Uyku halinde kullanıldığı zaman vücuttaki ağrı ve sızıların giderilmesinde yardımcı olur.

Zebercet Taşı – Peridot – İletişim Taşı

Zebercet Taşı, çevreyle iletişimini sağlar. Kıskançlık egoistlik ve duygusal soğuklukları yok eder. Beden – zihin dengelerini sağlar. Kaygıyı azaltır. Kişinin sinirliliğini ve sinir bozukluğuna karşı koruyucu etkide yardımcı olur.

Zümrüt Taşı – Emerald – Sadakat Taşı

Zümrüt Taşı, sadakat, duyarlılık ve aşk taşıdır. Yeşil ışık yaydığından dolayı beyni dinlendirir. Vücuttaki enerji eksikliğini giderir. Çiftler arasındaki duygusal bağları gelişmesine yardımcı olur.

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir