Faydalı Pratik Bilgiler | Bilgisiz Kalma

Kahve İsimleri – Kahve Nasıl Hazırlanır

  • Eylül 13, 2023
  • 2 min read
Kahve İsimleri – Kahve Nasıl Hazırlanır

Ristretto -Espresso ile aynı şekilde, aynı miktar kahveyle ama yarım ölçü su ile hazırlanır. Daha kıvamlı ve keskin olur; dünyanın en sert kahvesi sayılır; espresso fincanı ile içilir.
Cappuccino Çok güçlü bire spressonun üzerine krema ilave edilerek yapılır. En üste, rendelenmiş çikolata veya kakao eklenir; büyük fincanda içilir.
Irish Coffee – Cappucino gibi hazırlanır. Kremanın üzerine tercihen rendelenmiş çikolata ekilir; uzun bardakta, sıcak olarak içilir.
Caffe Mocha -Espressoya çikolata ve buhardan geçirilmiş süt ilave edilerek hazırlanır. Üzerine krema ve rendelenmiş çikolata eklenir; uzun bardaklarda sıcak olarak içilir.

Cafe Frape – Soğuk içilen cafelattedir.
Americano -Normal hazırlanmış espressoya, sonradan, büyük bir fincanı dolduracak kadar sıcak su eklenerek yapılır ve büyük fincanlarda içilir.
French Press- Pistonlu bir tür tel filtrenin, özel cam bir kapta, sıcak su ile karıştırılmış kahvenin üzerinden geçirilmesi ile elde edilen kahve türüdür; büyük fincanlarla içilir.
Filtre Kahve Özel bir makinede, belirli bir kalınlıkta çekilmiş ve kağıt filtreye konmuş bir kahvenin üzerinden sıcak su geçirerek hazırlanan süzme kahvedir; büyük fincanlarda veya “mug”larda içilir.

Kahve çeşitleri hazırlarken kullanılan yardımcı malzemeler arasında süt, krema, buz ve çeşitli şuruplar yer alıyor.

Keyifli Günler Dileriz

Sofra Dergisinden Alıntıdır.

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir