Faydalı Pratik Bilgiler | Bilgisiz Kalma

Kertenkelelerden Kurtulmanın Yolları

  • Şubat 10, 2022
  • 2 min read
Kertenkelelerden Kurtulmanın Yolları
  1. YÖNTEM

Suya biraz karabiber karıştırın ve çözeltiyi genellikle rahatsız edici haşereleri bulduğunuz herhangi bir yere püskürtün. Biberin alerjik reaksiyon nedeniyle kertenkeleleri tahriş ettiği söylenir, bu yüzden muhtemelen bu noktalardan uzak dururlar. Pul biber ve kırmızı biber tozu da işe yarar.

2.YÖNTEM

Sarımsak ve soğan keskin bir koku yayar. Bu, haşereyi bir köşede yaşamaktan veya köşeye dönmekten caydırır. Evin çeşitli köşelerine bir diş çiğ sarımsak veya birkaç soğan dilimi konulabilir. Zamanla, keskin kokuya alışacaksınız, ancak kertenkeleleri uzaklaştıracak kadar güçlü kalıyor. Parçaları etrafta bırakmak istemiyorsanız, kullanışlı bir kovucu olarak kullanmak için su içeren bir sprey şişesine ekleyebilirsiniz.

3. YÖNTEM

Etrafta dolaşan çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız yoksa, naftalin topları kullanmayı düşünebilirsiniz. Bunlar, insanların alıştığı ama kertenkelelerin tahammül edemediği keskin bir kokuya sahiptir. Bunları dolaplarda, mutfak çekmecelerinde, lavabo altı dolaplarında ve raflarda tutmayı düşününebilirsiniz.

4. YÖNTEM

Omlet yaptıktan sonra yumurta kabuklarını atmak üzereyseniz, tekrar düşünmek isteyebilirsiniz! Bunun yerine, sinir bozucu kertenkelelerden kurtulmak için yumurta kabuklarını kullanabilirsiniz. Kertenkeleler yumurta kabuğu kokusuna dayanamazlar, bu yüzden onları sık kullandıkları köşelere yerleştirin. Kertenkeleleri uzak tutmak için kullanmadan önce yumurta kabuklarının kuru olması gerekmektedir. Kertenkelelerden Kurtulmanın Yolları

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *