Faydalı Pratik Bilgiler | Bilgisiz Kalma

Sincap Hakkında Bilgiler

  • Aralık 9, 2023
  • 1 min read
Sincap Hakkında Bilgiler

Kemirgenlerin en sevimlilerinden biri olan sincaplar, uzun ve tüylü kuyruklarıyla dikkat çeker. Gündüzleri çok hareketlidirler. Esaret altında uzun süre yaşayamaz, özgür ortamlarını ararlar.
Sincaplar kışın yiyecekleri besin maddelerini daha önceden toplayan canlılardandır. Kışın için yiyecek depolayan sincaplar, çeşitli yerlere gömdükleri fındıklarını mükemmel koku duyularını kullanarak bulurlar. Öyle ki, 30 cm’lik karın altına gizlenmiş fındıkların kokusunu bile alabilirler.

Sincapların da pek çok canlıda olduğu gibi kendi aralarında kullandıkları haberleşme yöntemleri vardır. Örneğin kırmızı sincaplar düşman gördüklerinde kuyruklarını sallar ve heyecanlı sesler çıkarmaya başlar. Yüksek dallarda koşarak hakaret edebilen sincaplar denge sağlamak için de kullanırlar. Yönlerini de kuyruklarını çevirerek değiştirirler. Sincaplar geceleri dolaşırken etrafta bulunan nesneleri hissetmek için bıyıklarını kullanırlar. Ayrıca dengelerini de bıyıkları ile sağlar. Bıyıkları kesilen sincaplar dengelerini koruyamaz.

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *